Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü

T.C. Sağlık Bakanlığı
Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

İl Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı

Güncelleme Tarihi: 03/01/2018

 İl Uyuşturucu İle Mücadele Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı Değerlendirme Toplantısı Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı. Valilik Ahmet Cevdet Paşa Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Hayri Sarı, Başkan Yardımcısı Dr.Ülkü Dilek Kutluca ve ilgili kurumların kurul üyeleri katılmıştır. 

 Kurul Toplantısında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı personeli Uzman Zübeyde Gündede alt kurul faaliyetleri hakkında kurul üyelerine sunum yapmıştır.

 Toplantıda konuşan Valimiz Ömer Faruk Coşkun, uyuşturucu ile yapılacak olan mücadelenin topyekûn bir mücadeleyi gerektirdiğini ifade ederek, “Uyuşturucu ile mücadele sadece emniyet tedbirleri ile yapılacak bir mücadele değil, tüm kurum ve kuruluşlarımızın bu mücadele içerisinde yer alması gerekiyor. Bu mücadelenin eğitim, emniyet, bağımlıların tedavi ve rehabilitasyonu gibi birçok boyutu var. Dolayısı ile burada birçok kurumumuzu ilgilendiren hususlar mevcut.  Bu kapsamda 2016-2018 yıllarını kapsayan Uyuşturucu ile Mücadele Eylem Planı oluşturulmuş, bu plan çerçevesinde birçok kurumumuza görev sorumluluklar yüklenmiş ve kurumlarımız kendi kurumsal kapasiteleri nispetinde bu sorumluluklarını yerine getirmeye çalışmışlardır” diye konuştu. Yapılan çalışmalara rağmen, bazı yetersizlikler sebebiyle istenilen sonucun alınamamış olduğunu da belirten Vali Coşkun, “Bundan sonraki süreçte daha çok gayret göstererek, önümüzdeki yıl uyuşturucu ile mücadelede daha fazla yol almak istiyoruz” dedi.
 
 Toplantının devamında Uyuşturucu ile Mücadele Koordinasyon Kurulu üyesi kurumların temsilcilerinin görüş ve önerileri alınarak toplantıya son verildi.

 
  • OVB_0397.jpg
  • OVB_0394.jpg
  • OVB_0410.jpg
  • OVB_0389.jpg